افزایش بازدهی خطوط تولید با استفاده از ماشین آلات عایق کاری

امروزه کسب و کارهای زیادی با یکدیگر بر سر بدست آوردن سهم بازار بیشتر رقابت می کنند. در صنایع تولیدی فعالیت های سنگینی انجام می شود که علاوه بر زمان بر بودن، هزینه های زیادی را نیز بر گردانندگان تولیدی ها تحمیل می کند. با استفاده از ماشین آلات صنعتی مانند خم کن ورق و رول کن می توان سرعت خطوط تولید را بالاتر برده و درصد وقوع خطاهای انسانی ناخواسته را به حداقل رساند. در همین راستا تصمیم گرفتیم تا مصاحبه ای را با جناب آقای مهندس عبدالله زاده، مدیر عامل مجموعه ماشین سازی عبدالله زاده ترتیب دهیم و نظرات ایشان در مورد تاثیر ماشین آلات صنعتی روی عملکرد بنگاه ها جویا شویم.

– جناب مهندس به عنوان سوال اول، لطفا بفرمایید که استفاده از ماشین آلات صنعتی چه تاثیری در فعالیت کلی تولیدی ها دارد؟

کارگران صنایع تولیدی در یک مبنای روزانه، با حجم بالایی از مواد اولیه سروکار دارند. مواد اولیه در بیشتر مواقع به آن فرمی که هستند مورد استفاده قرار نمی گیرند و لازم است تا روی آن ها تغییراتی از قبیل خم کاری، رول کردن، سوراخکاری و … انجام شود. اگر قرار باشد تمام این کارها توسط نیروی انسانی انجام شود، نه تنها سرعت کار به میزان قابل توجهی پایین می آید بلکه ممکن است نیرو آسیب دیده و یا مواد اولیه به سبب خطاهای ناخواسته دچار مشکل شوند و در نهایت بلا استفاده بمانند. ماشین آلات صنعتی نظیر نورد صفرزن، رول کن و خم کن ورق می توانند در چنین موقعیت هایی به کمک کارگاه داران آمده و موجب صرفه جویی منابع آن ها شوند.

پیشنهادی:  آیا بیمه بازنشستگی خاورمیانه انتخاب مناسبی است؟

– عایق کاری کارگاه های تولیدی رویه ای است که کارگاه های بیشتر و بیشتری نسبت به انجام آن اقدام می کنند. لطفا در مورد انجام این عمل و ماشین آلات عایق کاری توضیحاتی ارائه دهید.

عایق کاری و ایزولیشن در کارخانجات پتروشیمی و صنایع مرتبط توسط ماشین آلات عایق کاری صورت می گیرد. ماشین آلات عایق کاری شامل گیوتین ورق جهت برش ورق آلومینیوم با گرید 1050، خمکن جهت خم کردن همان ورق ها، چرخ حلبی جهت باکس کردن ورق های آلومینیوم ، دستگاه نورد جهت رول کردن ورق، دستگاه لاک فرم جهت فرایند دوخت ورق آلومینیوم است که ماشین سازی عبدالله زاده کلیه این ماشین آلات را تهیه و تولید می کند. اکثر پتروشیمی ها ایران عایق بندی و ایزوله سازی محیط های خود را به ماشین سازی عبدالله زاده می سپارند که این قضیه مایه خرسندی ماست.

– یکی از فعالیت هایی که در فرایند ایزوله سازی کارخانجات انجام می شود خم کردن ورق ها با استفاده از دستگاه خم کن است. لطفا در مورد خمکن ورق و انواع آن بیشتر توضیح دهید.

خمکن ورق دستگاهی است که با وارد کردن یک یا چند نیروی خارجی به ورق حالت آن را تغییر می دهد. در فرایند خمکاری، خم کن بر استحکام ورق غلبه کرده و سبب تغییر شکل آن می شود. نکته قابل توجه این است که دستگاه خم کن ورق خواص ورق را تغییر نمی دهد و تنها از لحاظ ظاهر است که ورق تغییر می کند.

خم کن ورق در انواع و مدل های مختلفی تولید و در بازار عرضه می شود. به طور کلی خم کن ها را به سه دسته دستی، نیمه برقی و تمام اتوماتیک تقسیم می کنند.

پیشنهادی:  دستور تهیه انواع کیک و دسر با زرشک

کاربرد خم کن دستی بیشتر در تا زدن ورق است و استفاده چندانی در خم کردن ورق ندارد. خم کن دستی  امروزه دیگر چندان مورد استفاده نیست. در خم کن ورق نیمه برقی برخی از مراحل خمکاری ورق توسط دستگاه به صورت اتوماتیک و برخی دیگر باید به صورت دستی انجام شود. برای مثال لود و آنلود ورق ها توسط نیروی انسانی انجام شده و ترتیب مابقی فعالیت ها را خود دستگاه می دهد. این در حالی است که در مدل تمام اتوماتیک خمکن، تقریبا تمامی مراحل خمکاری اعم از بارگیری ورق ها و حرکت دادن ورق ها رو به جلو را خود دستگاه انجام می دهد.

-لطفا در مورد فرایند نورد توضیح دهید.

در فرایند نورد ( نورد صفرزن ، نورد لوله و پروفیل ، نورد تیرآهن ، نورد ورق ) که با استفاده از دستگاه نورد انجام می شود، می توان ورق را به صورت نیم دایره درآورد، آن را گرد کرد و یا به حالت کمانی درآورد.

دستگاه نورد ورق گیربکسی یکی از انواع نورد است که دارای سه غلطک است. این غلطک ها با چرخش در خلاف جهت یکدیگر، انرژی لازم برای فرایند نورد را فراهم می کنند و با عبور ورق از بین آن ها، می توان ورق را به سایزهای مختلف گرد یا نیمکره هلالی کرد.

– رول کن چیست و چه کاربردی در صنایع دارد؟

از دستگاه رول کن برای فرم دادن ورق های فلزی در جنس های مختلف استفاده می شود. در صنایع تولیدی، وقتی ورق ها را با استفاده از قیچی غلطکی برش می دهند، ورق شکل قوس مانند پیدا می کند. در برخی مواقع لازم است تا ورق از حالت قوس مانند خارج شده و به شکل استوانه ای تبدیل شوند. شفت های تعبیه شده در دستگاه رول کن ورق قوس دار را به یک استوانه توخالی تبدیل می کنند.

پیشنهادی:  معرفی انواع روسری

دستگاه رول کن و رول صفرزن می توانند ورق هایی با عرض بین 130 میلی متر تا 420 میلی متر را رول کند. حداکثر ضخامت ورق ورودی به دستگاه نیز 4/0 میلی متر است.

– ممنون از وقتی که گذاشتید. در انتها بفرمایید که افراد چگونه می توانند این ماشین آلات را از مجموعه شما تهیه کنند؟

مشتریان گرامی می توانند با مراجعه به وبسایت ماشین سازی عبدالله علاوه بر آشنایی با محصولات ما، در صورت نیاز با کارشناسان ما تماس تلفنی برقرار کنند. طی 30 سال فعالیت مجموعه، با لطف خداوند و مردم عزیز، توانسته ایم مشتریان ثابت خود را پیدا کنیم که بر تعدادشان همواره افزوده می شود. محصولات عرضه شده توسط ماشین سازی عبدالله زاده مانند ماشین آلات عایق کاری، رول کن و خم کن ورق بالاترین کیفیت را دارند. ماشین سازی عبدالله زاده ( ارائه کننده رول کن ، نورد، خم کن ورق ، ماشین آلات عایق کاری ) توسط شرکت ما تا یک سال از گارانتی و تعمیرات رایگان برخوردار است و تا 10 سال پس از آن نیز خدمات پس از فروش رایگان وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

کنسول بازی استوک

کنسول استوک وسیله ای است ، که برای اجرای بازی های ویدئویی کاربرد دارد. این …